Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Загадковий горіх макадамія

Горіх макадамія – найбільш швидкозростаюча горіхоплідна культура світу, в даний час площі під плантаціями макадамії активно розширюються в Африці, особливо в ПАР, Австралії та Китаї, пише East Fruit.

Макадамия почала набувати популярності в Україні. У 2017 році перші партії макадамії потрапили на ринок України, а вже у 2018 році імпорт цих горіхів зріс майже у чотири з половиною рази.

Маловідомий поки в країнах Східної Європи горіх макадамія у найближчі роки може мати серйозний вплив на світовий ринок горіхів. Це означає, що він буде впливати на ціни волоського горіха, мигдалю, фундуку та інших горіхоплідних культур.

Цей горіх походженням з Австралії являє собою вічнозелене велике дерево, яке може досягати 12 метрів заввишки. Існують сорти горіха з твердою та порівняно менш твердою шкаралупою. Шкаралупа твердих сортів горіха макадамія в п’ять разів твердіше, ніж у фундука.

Цікаво відзначити, що у культурі горіх макадамія починає давати плоди тільки через 7 років після посадки, однак потім забезпечує високі врожаї понад 100 років. Якби не такий тривалий термін до початку плодоношення, ці горіхи б могли нарощувати свою присутність на ринку ще швидше. На сьогодні частка горіха макадамія у світовому виробництві горіхоплідних культур вже сягає майже півтора відсотка. І цей відсоток, за прогнозами фахівців, буде зростати дуже швидко.

Південна Африка на сьогодні є найбільшим виробником макадамії, де збирають щорічно близько 54 тис. тон горіха у шкаралупі (інформація за 2018 рік). Таким чином, на ПАР припадає 27% світового виробництва. Крім того 43 тис. тон горіха макадамія виробляється в Австралії.

У найближчі сім років аналітики прогнозують зростання світової торгівлі цим горіхом в чотири рази. З 2013 по 2016 рік кількість насаджень у Південній Африці потроїлося, та очікується, що з 2018 по 2020 рік виробництво зросте на 20%.

Серед найбільших світових експортерів макадамії такі країни як ПАР, Австралія, Кенія, Гватемала, Малаві, США та Зімбабве, а головними імпортерами є США, В’єтнам, Китай, Німеччина, Нідерланди та Японія.

ВСІ НОВИНИ