Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Впровадження європейських стандартів при виробництві фруктових джемів

24 квітня відбувся круглий стіл «Впровадження європейських вимог до фруктових джемів і подібних продуктів», який було організовано Мінагрополітики спільно з проектом Європейського Союзу «Підтримка сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні». У заході взяли участь представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, Проекту ЄС, галузевих об’єднань, профільні виробники та імпортери.

Захід відбувся з метою презентації учасникам порівняльного аналізу європейських вимог і національного законодавства з виробництва фруктових джемів та подібних продуктів (мармеладу, желе і т.п.), а також для пошуку спільних рішень щодо імплементації європейських вимог до української джемової продукції. Зокрема, для розробки нормативного акту про нові вимоги до такої продукції необхідно проаналізувати технологічні особливості процесів виробництва, визначити можливі ризики, які можуть виникнути з впровадженням європейських вимог в національне законодавство, а також встановити комунікацію із зацікавленими сторонами (виробниками, імпортерами, галузевими об’єднаннями) .

«Сьогодні ми почали важливу роботу, яка є черговим кроком щодо впровадження європейських стандартів в українське виробництво. Виробники отримають конкурентні переваги як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку, зокрема, розширять коло потенційних споживачів своєї продукції. А споживачі, відповідно – якісну та безпечну продукцію, яка відповідає їхнім очікуванням і вимогам », – зазначив під час відкриття круглого столу Генеральний директор Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Олександр Жемойда.

За результатами зустрічі було вирішено, що всі зацікавлені сторони направлять в Мінагрополітики пропозиції з новими вимогами щодо виробництва джемової продукції. Після їх обробки експертами міністерства, буде проведено наступний захід, на якому буде представлена перша редакція проекту вимог.

Прес-офіс Міністерства аграрної політики та продовольства України

ВСІ НОВИНИ