Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Від сьогодні в Україні розпочато держрегулювання цін на продукти

З 18 травня Кабінет Міністрів України запроваджує на період дії карантину державне регулювання цін на товари, які мають соціальну значущість.

Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 22 квітня 2020 року №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», якою тимчасово запроваджується державне регулювання цін на товари шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення.

«З моменту набрання чинності постановою, якщо суб’єктом господарювання здійснюється реалізація товарів, які мають істотну соціальну значущість або належать до товарів протиепідемічного призначення, та планується збільшення роздрібної ціни на 5% і більше проти роздрібної ціни на момент набрання чинності постановою, виникатиме обов’язок декларування зміни цін. У подальшому необхідно декларувати зміну роздрібної ціни у разі підвищення її на 5% і більше проти вже задекларованої роздрібної ціни», — йдеться в повідомленні.

До переліку з 10 харчових продуктів, що мають істотну соціальну значущість, увійшли: крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого ґатунку, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого ґатунку), молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча), вода мінеральна негазована, масло вершкове жирністю 72,5%.

Джерело: Agravery.com

ВСІ НОВИНИ