Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Верховна Рада скасувала державну монополію на виробництво спирту

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект, яким скасували державну монополію на виробництво спирту. Про це повідомляє Національна асоціація цукровиків України «УКРЦУКОР».

За відповідне рішення проголосували 284 депутати за необхідних 226. Відповідний закон дозволить в Україні діяльність приватних виробників спирту. Наразі право виробляти спирт має лише державна компанія «Укрспирт». Крім цього, українським компаніям дозволять здійснювати імпорт спирту з-за кордону.

Законопроектом передбачено, що державна монополія на виробництво спирту скасується з 1 січня 2020 року, водночас приватним підприємствам всіх форм власності дозволять виробляти спирт в Україні. Умовою виробництва спирту стане отримання відповідного дозволу від держави — ліцензії.

«Також проект закону запроваджує повну лібералізацію експорту спирту з України. Так, згідно з документом, експорт спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового здійснюють суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на виробництво», — пояснили в Офісі президента під час презентації законопроекту.

Зазначимо, що зараз уряд намагається реформувати спиртову галузь. З цією метою Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект про скасування державної монополії на виробництво спирту. Надалі очікується, що приватні компанії в Україні зможуть займатися виробництвом спирту. Це має побороти тіньовий ринок та збільшити надходження до бюджету.

Разом із цим, уряд розпочав фінансовий аудит «Укрспирту», за підсумками якого виявили доходи, з яких державна компанія і сплатила дивіденди та податки.

Раніше президент зареєстрував у парламенті законопроект про демонополізацію виробництва спирту. В разі його ухвалення, приватним компаніям дозволять виробляти спирт. Раніше в уряді підрахували, що через державну монополію на виробництво спирту Україна щороку втрачає близько 4,6 мільярда гривень через розвиток тіньового сектору.

ВСІ НОВИНИ