Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

В Україні зростають площі під овочами у закритому грунті

За останні три роки площі під овочами, що вирощуються у закритому грунті в Україні поступово зростають. Згідно з офіційними даними, з 2016 по 2018 рік ці показники збільшилися на 9%, пише AGRI-GATOR. При цьому аналітики AGRI-GATOR відзначають, що найбільше зростання площ було зафіксовано в 2018 році.

Як свідчать дані державної служби статистики, в 2018 році під овочі в закритому грунті в Україні було зайнято 6,47 тис. га. Для порівняння, роком раніше тепличні овочі займали не більше 6 тис. га.

Більше половини цих площ було задіяно для вирощування огірків. За підсумками 2018 цей овоч вирощувався на площі в 3,3 тис. га, що на 9% більше, ніж роком раніше. На другому місці томати. Плантації під цією культурою займають 39% від загальної площі, або 2,5 тис. га. Трійку замикає білокачанна капуста, площі під якою виросли відразу на 15% – з 316 до 365 га.

На думку експертів, зростання інтересу до вирощування томатів та огірків в закритому грунті зумовлено низкою причин. По-перше, теплична продукція користується все більшим попитом всередині країни: з кожним роком оптові компанії та роздрібні мережі все частіше відмовляються від продукції відкритого грунту через проблеми з якістю таких овочів. По-друге, більшість комбінатів досить активно експортують свою продукцію.

ВСІ НОВИНИ