Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

В ЄС остаточно заборонено одноразовий пластик

21 травня Рада ЄС схвалила директиву, яка передбачає заборону в ЄС деяких одноразових пластикових виробів, для яких існує альтернатива. Про це повідомляється на сайті Ради ЄС. Ця заборона є заключним етапом процедури прийняття відповідної директиви, за яку раніше проголосував Європарламент, пише DW.

“Однією з основних цілей цієї директиви є зменшення кількості пластикових відходів, які ми створюємо. Згідно з новими правилами, пластикові тарілки, столові прилади, трубочки для пиття, тримачі для повітряних кульок та ватні палички одноразового використання будуть заборонені до 2021 року”, – повідомляє Рада ЄС.

Крім того, до 2029 року дев’ять з десяти використаних пластикових пляшок повинні бути зібрані в сміття відсортованими. А пластикові пляшки, які є в продажі, до 2025 року повинні містить що найменш ніж чверть матеріалу, придатного для переробки, а до 2030 року – 30 відсотків.

Крім того, директива передбачає можливість притягати до відповідальності виробників пластикової продукції, а також – залучати тютюнову галузь до відшкодування коштів за утилізацію недопалків.

ВСІ НОВИНИ