Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

У Польщі вводиться «цукровий» податок

Про необхідність введення податку на цукор у Польщі згадували в проекті Народної онкологічної стратегії на 2020-2030 роки. Міністр охорони здоров’я Польщі Лукаш Шумовський заявив, що у країнах, де запроваджено такі заходи, спостерігається скорочення обсягу продажів підсолоджених продуктів.

Уряд хоче використовувати фіскальну політику для боротьби з надмірною масою тіла та ожирінням, які стають проблемою для здоров’я поляків. Було створено проект, який забезпечує стягнення додаткової плати за напої з доданим цукром.

«Проблема в ожирінні та цукрі, який ми споживаємо в гігантських кількостях — у Польщі 100 л підсолоджених напоїв на людину в рік. Дослідження показують, що у дітей 40-60% загальної добової калорійності раціону складають солодкі газовані напої. У нас драматична ситуація, — пояснив свою позицію міністр, — Країна витрачає 2 млрд злотих (519 млн доларів) тільки на лікування цукрового діабету».

Проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з заохоченням здорового споживчого вибору вже розглядався соціальним комітетом ради міністрів. «Підсолоджені напої» — це напої, в які додані моносахариди, дисахариди, олігосахариди, харчові продукти, що містять ці речовини, та підсолоджувачі (зазначені в Регламенті (ЄС) № 1333/2008 Європейського парламенту та Ради).

Плата буде стягуватися з готового напою, в який додано хоча б одну із зазначених речовин. Розмір плати складе 0,70 злотого за додавання однієї речовини та 0,80 злотого за додавання двох та більше .

Джерело: http://ukrsugar.com

ВСІ НОВИНИ