Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Роботи в супермаркетах Франції – в тестовому режимі

В одному з супермаркетів французької мережі Franprix почалось тестування роботів. Вони допомагають покупцям робити покупки та доставляти їх додому. Послуга, адресована, насамперед, літнім людям або з обмеженими можливостями, є безкоштовною, пише www.ixbt.com.

Використовуючи кнопку «Йди за мною», людина спонукає робота розпізнати та запам’ятати його зовнішність, після чого робот невідступно супроводжує покупця у торговому залі. Він має вантажний відсік об’ємом 40 літрів, куди складаються покупки. Після оплати можна вирушати додому – робот і далі буде слідувати за людиною, а коли звільниться – повернеться до магазину. Однієї зарядки апарату вистачає на 25 км.

Поки компанія тестує всього три екземпляри роботів. Причому, на вулиці за роботом слідує оператор, оскільки у Franprix поки немає дозволу на використання самокерованого транспорту. Якщо законодавство зміниться та результати випробувань будуть враховані в серійної моделі, мережа планує поширити практику «роботоргівлі» на інші свої супермаркети.

Крім того, робота можна буде використовувати як кур’єра при замовленні через інтернет. В цьому випадку, прибувши до одержувача, робот відправить повідомлення з кодом для розблокування контейнера з замовленням.

Партнером Franprix, що розробив робота, якому ще не придумали ім’я, є молода французька компанія TwinswHeel.

Для довідки, мережа Franprix налічує близько 900 магазинів, оборот яких в минулому році склав 1,6 млрд євро.

ВСІ НОВИНИ