Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Прогноз експерта: в новому сезоні Україна збере більше яблук

Незважаючи на заморозки, якщо в подальшому погода буде сприятливою, в Україні зберуть більше яблук, ніж у 2019 році, коли був зафіксований їх рекордно низький врожай. Про це розповів керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорєв під час міжнародної онлайн-конференції «Яблучні прогнози», пише AgroPortal.

«Якщо в Україні збиральні площі залишаються приблизно на рівні минулого року, і вступають у плодоношення нові інтенсивні сади, які закладалися 3–5 років тому, то валовий збір яблук має всі шанси збільшитися. Про якість яблук можна буде говорити ближче до осені», — зазначає Олександр Хорєв.

За його словами, якщо в Україні буде зібрано більше яблук — збільшиться пропозиція як на внутрішньому ринку, так і для експорту.

«Якщо з експортом будуть проблеми, пов’язані з обмеженням торгівлі через коронавірус, тоді яблуко буде пропонуватися на внутрішньому ринку, і це його перегріє, ціна може впасти. Якщо ж основна частина яблука з України піде на експорт, на що ми сподіваємося, то і на внутрішньому ринку, і на експортних поставках виробники зможуть отримати непогані ціни», — прогнозує Олександр Хорєв.

Також експерт зазначив: незважаючи на те, що у минулому сезоні обсяг яблук, вивезених з України, був утричі менший, канали експорту розширилися, і його географія охопила понад 20 країн.

ВСІ НОВИНИ