Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Новий тренд: птахофабрики в лісах

Університет Сан-Паулу (Бразилія) провів дослідження перспективності агролісомеліоративних систем для розведення птиці. Завдання полягало в тому, щоб виростити курей в умовах лісу з метою підвищення рівня добробуту та повернення птиці до її «природного середовища», пише портал Meat Inform.

«Традиційне птахівництво часто критикують через недостатнє забезпечення добробуту птиці», – каже Ніна Публіо Камареро, агроном і дослідник зі школи агрономії в Луїс де Кейроз. Щоб розробити нову систему вільного вигулу, яка могла б відповідати суспільним потребам, вона поєднала виробництво курятини з традиційною сільськогосподарською практикою.

Оскільки потрібно, щоб 20% сільськогосподарських угідь Бразилії було засаджено деревами, утримання птиці в цій місцевості могло б створити робочі місця, поліпшити якість продукції та добробут птиці. Також вирощування курей у лісистій зоні допомагає раціонально використовувати територію угідь.

Дослідження показало: оскільки умови утримання наближалися до природного середовища, в групі зміцнювались ієрархічні стосунки та поведінка домінування. Птахи в системі агролісомеліорації демонструють збільшення споживання їжі, а як наслідок, і продуктивності. Крім того, агресивне клювання спостерігається рідше, зменшується кількість фізичних пошкоджень.

«Агролісомеліоративні системи є дуже перспективними, оскільки наближають як розведення тварин, так і навколишнє середовище до їх природного стану», – додають дослідники.

ВСІ НОВИНИ