13-15 вересня
2022, КИЇВ, МВЦ
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
13-15 вересня
2022, КИЇВ, МВЦ

Дві птахофабрики отримали сертифікат «Курятина без антибіотиків»

Асоціація «Союз птахівників України» інформує про завершення аудитів на двох підприємствах-членах асоціації щодо підтвердження вирощування птиці без застосування антибіотиків, повідомляється на сайті Асоціації.

Аудити проводилися представництвом міжнародного органу з сертифікації ТОВ «Бюро Верітас Сертифікейшн Україна» з 25 по 28 травня 2020 року на підприємствах – ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та ТОВ «Вінницька птахофабрика».

Відповідно Вимог до птахопідприємств із технологією вирощування птиці без застосування антимікробних засобів, підприємствами було затверджено та погоджено з асоціацією плани моніторингу залишків інгібіторів та токсинів у кормах, воді, кінцевій продукції та продуктах життєдіяльності птиці, які є основою для підтвердження відповідності зазначеним вимогам.

Крім цього, результати аудитів ґрунтувалися на переліках питань щодо відповідності Добровільним вимогам до птахогосподарств по вирощуванню птиці та забійного (переробного) підприємства із технологією отримання продукції птахівництва без застосування антимікробних засобів та їх залишків. На основі них, визначалися критерії відповідності принципам вирощування птиці та отримання продукції без застосування антибіотиків.

Згідно висновків проведених аудитів, ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та ТОВ «Вінницька птахофабрика» відповідають задекларованим Добровільним вимогам до птахогосподарств по вирощуванню птиці та забійного (переробного) підприємства із технологією отримання продукції птахівництва без застосування антимікробних засобів та їх залишків.

Керуючись результатами аудитів, Асоціацією «Союз птахівників України» надано право наносити додаткове маркування класу «А» на продукцію ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та ТОВ «Вінницька птахофабрика» з 16 червня 2020 року.

Разом з тим, Асоціація «Союз птахівників України» залишає за собою право проводити самостійні відбори зразків продукції цих підприємств на будь-якому етапі вирощування, виробництва, реалізації з метою зовнішнього моніторингу дієвості, запровадженого оператором ринку, контролю.

Асоціація повідомила Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо результатів аудиту зазначених підприємств, яка відповідно стандартній процедурі також має право здійснювати нагляд на будь-якому виробничому етапі щодо дотримання ними вимог вирощування птиці та отримання продукції без застосування антибіотиків.

ВСІ НОВИНИ