Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Динаміка світових цін на продовольство за січень 2020

Зростання світових цін на продовольство триває четвертий місяць поспіль. Про це пише AgroPortal з посиланням на повідомлення Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Індекс цін на продовольчі товари ФАО в середньому за січень склав 182,5 пункти, що на 0,7% більше, ніж у грудні, та на 11,3% вище, ніж у тому ж місяці роком раніше.

Рослинна олія, цукор та пшениця стали основними чинниками зростання індексу цін. Індекс цін на рослинні олії ФАО за місяць виріс на 7,0%, досягнувши трирічного максимуму.

Індекс цін на цукор ФАО виріс на 5,5%, що обумовлено очікуваннями зниження рівня виробництва цукру в декількох основних країнах-виробниках.

Індекс цін на зернові виріс на 2,9% порівняно з груднем, що було обумовлено зростанням цін на пшеницю, після якого зросли ціни на кукурудзу і рис.

Індекс цін на молочні продукти ФАО зріс на 0,9%, чому сприяв високий попит на імпорт вершкового масла, сиру та сухого знежиреного молока.

А от індекс цін на м’ясо ФАО повністю змінив 11-місячну тенденцію до зростання та знизився на 4,0% протягом місяця через скорочення закупівель у Китаї і на Далекому Сході, а також через великі експортні поставки свинини та яловичини .

ВСІ НОВИНИ