Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Державна підтримка аграрного бізнесу в Чилі

В аграрно-промисловому комплексі Чилі діє система державних корпорацій, спрямована на підвищення технологічного рівня виробництва, сортовий та екологічної чистоти продукту.

Державне агентство ProChile не роздає гроші, а допомагає виробникам вийти на нові ринки, знайти зовнішніх партнерів, створювати торгові представництва в неохоплених країнах. Зараз представництва агентства є в 56 країнах світу, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Але основною формою державної політики в аграрній галузі є створення кластерів. Першими таку модель випробували чилійські виробники вина – завдяки цьому експорт зріс утричі. Зараз чилійський винний кластер об’єднує понад 100 виноробних господарств, обсяг їх експорту перевищує 60% всього вина, яке виробляється в країні, а продукція має статус ультрапреміум. Досвід виноробів перейняли в області вирощування лосося та форелі. На початковому етапі уряд вжив заходів для забезпечення кластера енергоресурсами та кормами для риби.

Крім того, на основі державно-приватного партнерства були створені інститути підтримки експорту, які вивчали ситуацію на ринку та визначали найвигідніші його сегменти, була створена мережа агентств з експорту продукції вітчизняних виробників.

Після цього до них приєдналась урядова організація Fundacion Chile, яка впроваджує в чилійське рибництво нові перспективні технології та стандарти якості, а також асоціація Salmoexport, яка безпосередньо експортує рибну продукцію.

Ще один ефективний кластер створено у виробництві ягід. На першому етапі держава навіть безкоштовно надавла саджанці малини. Коли система ефективно запрацювала, основною підтримкою виробникам є кредит під 3-4% річних. І це прояв загальної ситуації на фінансовому ринку країни, показник економічної стабільності.

Чилійський уряд також частково фінансує заходи з просування продукції на нові ринки на підставах державно-приватного партнерства. В результаті, Чилі щорічно експортує ягід на $ 4 млрд. До складу ягідного кластера входять як дрібні виробники, так і великі, які мають власні переробні потужності. Вирощують суницю садову, малину, ожину, черешню. Невід’ємною частиною кластера є потужності з охолодження ягід. Виробники ретельно дотримуються вимог безпеки продукції, так як основним ринком для чилійських ягід є ЄС.

http://www.agrotimes.net

ВСІ НОВИНИ