Сьогодні спаржа — новачок на плантаціях України, проте весь світ вже давно оцінив не тільки корисні властивості цієї рослини, але і прибутковість її вирощування, розповіла у інтерв’ю SEEDS виконавчий директор компанії «Розетта Агро» Жанна Матвієнко.
За її словами, спаржа стає популярною в Україні з 2019 року. Вона з’являється у торгових мережах, сезонних меню ресторанів. Але, на жаль, йдеться тільки про зелену спаржу. А от біла в Україні наразі невідома. Її складніше вирощувати – для цього потрібні відповідні ґрунти, плівка і технологія. Біла спаржа популярна в усьому світі. В Європі її називають «біле золото Нідерландів».
Спаржа – найраніший овоч нового сезону. Він зацікавлює виробників, оскільки спаржу починають збирати, коли ягідні та фруктові плантації ще не вступили у плодоношення, тож можна скерувати робітників на її прибирання.
«По всій Україні зараз всього 4 або 5 плантацій. Раніше не було промислових сортів спаржі для споживання. Наша компанія внесла до реєстру відразу 3 сорти спаржі, тому офіційно імпортувати цей посадковий матеріал тепер можуть практично усі», — прокоментувала Жанна Матвієнко.
Для кожного сорту є свої рекомендації щодо вирощування. Деякі сорти рекомендується вирощувати 8 років, деякі – 12. Вони можуть рости і далі, але пагони спаржі вже не матимуть товарної якості.
Ринку споживання спаржі ще є куди зростати.