Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2023, КИЇВ

Кавбуз – дивовижний овоч із незвичайним смаком

Кавбуз було виведено в Інституті молекулярної біології і генетики Національної академії наук України, тому і назва його суто українська: кавун + гарбуз, пише SEEDS.

Вивів його Анатолій Іванович Потопальський. До Держреєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, цю рослину внесено як сорт гарбуза кормового «Кавбуз Здоров’яга».

Кавбуз може бути помаранчевим, зеленим зі смугами, іноді і зовсім без смуг, із незвичайним поєднанням запаху гарбуза і кавуна. Плоди його виростають швидко, іноді масою до 16 кілограмів.

Кавбуз – невибаглива культура, росте і плодоносить у різних ґрунтово-кліматичних умовах. В Україні його можна вирощувати практично скрізь.

Від гарбуза кавбуз успадкував помаранчевий або білий колір м’якоті і відносно невисоку цукристість (меншу, ніж у кавуна), та й зовні плід кавбуза більше нагадує гарбуз.

А ось від кавуна кавбуз узяв ніжну м’якоть, менш щільну за гарбузову, і темне насіння. На смак цей овоч нагадує одразу обох «батьків».

Саме високі смакові якості м’якоті в сирому і готовому вигляді, зокрема свіжовичавленого соку, є основною перевагою кавбуза.

Важливою особливістю цієї культури є лежкість, тобто плоди в результаті тривалого (до літа) зберігання не лише не втрачають своїх корисних якостей, але навіть стають солодшими. Проблеми нестачі вітамінів взимку з цією культурою не буде.

Особлива цінність кавбуза в його лікувальних властивостях, які він не втрачає навіть після термічної обробки.

Готувати з кавбуза можна ті ж страви, що з кабачків або гарбуза.

Кавбуз – чемпіон серед овочів за вмістом заліза. Через наявність вітаміну Т кавбуз можна назвати найкращим гарніром до страв з яловичини та свинини.

Зі свіжого кавбуза виходять чудові салати. Кавбузи солять, маринують і навіть роблять варення.

ВСІ НОВИНИ